SDH Velký Šenov - Mistrovství ČR hry PLAMEN v Litomyšli 2010

SDH Velký Šenov - Mistrovství ČR hry PLAMEN v Litomyšli 2010

 

Naši mladí hasiči se ve dnech 7 - 9.7.2010 zúčastnili prestižního národního kola. Mistrovství ČR hry Plamen. Akce se odehrávala ve starobylém městě Litomyšli. Přes úmorné vedro, které panovalo, vám přinášíme menší fotogalerii k dokreslení atmosféry soutěže.

Přes veškeré úsilí a nasazení se naši mladí hasiči umístili na místě patnáctém. Navzdory tomu, že jako průměrově nejmladší tým mohli jen stěží konkurovat týmům složených z podstatně starších (skoro již dorostenců), z nichž někteří se zúčastnili národního kola již po desáté, se dokázali v disciplíně, jako byl požární útok, umístit ve středu tabulky.

Mistrovství ČR není jen o lidech a jejich nadšení pro věc, to by naši hasiči bojovali o stupně nejvyšší, ono je to bohužel hlavně i o podmínkách přípravy a materiálového zabezpečení. Vždyť nejbližší běžecká dráha s podobným povrchem, na které by mohli trénovat, je až ve Varnsdorfu!

Pozorný čtenář z těch pár řádků i fotek vyčte zklamání našich reprezentantů, kteří v krátké době tomu dali vše, co mohli, nelitovali čas ani námahy. Byli zklamaní, že zůstali patnáctí....

Oni jsou však patnáctí z celé naší republiky, ze všech těch dětských kolektivů co jich naše země má. Ohlédneme-li se zpátky, kdo to ve městě Velký Šenov naposledy dokázal? Kdo si může říct:" Reprezentoval jsem své město na mistrovství republiky!". A nejen to, jsou první z celého Ústeckého kraje! Svými výkony dokázali zviditelnit nejen město Velký Šenov, ale  celý náš Šluknovský výběžek. 

V neposlední řadě nezbývá než děkovat. Poděkovat nejen dětem, jakožto reprezentantům, ale především i vedoucím p.Kuberovi a p. Kazdovi, kteří věnovali všechen svůj volný čas na jejich přípravu a to bez vidiny jakéhokoliv finančního ohodnocení, jen pro pocit, že jejich práce má smysl, neboť připravuje novou generaci svých následovníků k poslání, které si jen málokdo z nás váží, ba spíše je bere za samozřejmost. Zároveň je nutné velké poděkování i ženám - manželkám, přítelkyním, maminkám, které vytvořily ono důležité zázemí, bez kterého chlap nemůže pracovat na 100% - onen "týl", bez kterého se nedá jít do žádné bitvy. 

Jsem nesmírně rád, že společně se starostkou města Mgr. M. Boháčovou jsme mohli být při tom a sledovat nejen úžasné výkony na hřišti, ale i atmosféru v zázemí - bylo nám ctí. Město Velký Šenov může být právem hrdo, že jeho jméno reprezentuje takový sbor!               

Text a foto:  Daniel Bosák

Děkujeme Vám a přejeme, aby i příští ročník byl takto úspěšný.

 

Kalendář akcí

Přihlaste se

Z důvodu GDPR již není možno provozovat diskusi na webových stránkách města Velký Šenov.

Anketa

Zajímá nás co si myslíte, účastněte se pravidelně anket a pomozte nám vylepšovat naše město.

Kulturní centrum Velký Šenov

Webové stránky

PRAČLOVĚK

PÁTEK 19.10.2018
OD 18:00 HODIN

Kompletní program

Šenovské noviny
Odpady v obci


Příští svoz separovaného odpadu
a bioodpadu

Pondělí 15.10.2018
Pondělí 29.10.2018

***

Sběrný dvůr otevřen

Adresa: Velký Šenov 46, Velký Šenov

Středa 17.10.2018
od 13:00 - 16:00

Sobota 20.10.2018
od 8:30 - 11:30

Středa 31.10.2018
od 13:00 - 16:00

Sobota 03.11.2018
od 8:30 - 11:30

***

Motivační program v separaci odpadu

Svozová trasa pro tříděný odpad

Svozový kalendář odpadu pro rok 2018

***

 
Kovošrot

Adresa: Šluknovská (u č.p. 445) 407 78, Velký Šenov

Zimní otevírací doba:

pondělí, středa, pátek:

12:00-16:00 hod.

úterý, čtvrtek, sobota:

9:00-12:00 hod.

Výkup veškerého železa a barevných kovů, kompletních autovraků (provádí se ekologická likvidace vozidel), el. motorů, automotorů, katalyzátorů, počítačových desek a autobaterií.
Dále lze zde bezplatně odevzdat i veškerý elektroodpad (televizory, monitory, ledničky, tiskárny, baterie a další).

©Copyright město Velký Šenov | Email: nozar@velkysenov.cz | Telefon: 412 391 450 |

Rychlá navigace: Městský úřad | Úřední deska

město Velký Šenov